Idea

Festiwal Teatru Otwartego to powiązanie i pokazanie różnych form teatralnych profesjonalnych i amatorskich oraz nadaniu całości charakteru dynamicznego, ale otwartego dla każdego widza.

Festiwal Teatru Otwartego to spektakle sceniczne, happeningi plastyczne, wykłady, dyskusje, z nastawieniem na spektakle uliczne. Coraz częściej mówi się, że dziś to, co wartościowe, tworzy się na obrzeżach teatru, że tam rodzą się nowe formy — nowy, odważny teatr. I temu właśnie poświęcony jest Festiwal Teatru Otwartego — skonfrontowaniu teatru instytucjonalnego, z ambitnym repertuarem teatrów „nieformalnych”, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co istotnego i ważnego dzieje się w samym teatrze.

W Festiwalu udział biorą znaczące polskie i zagraniczne grupy teatralne, tradycyjnie ofertę programową poszerzamy o propozycje grup z Dolnego Śląska. Wstęp na wszystkie propozycje w ramach Festiwalu jest wolny.

Festiwal Teatru Otwartego stanowi atrakcję kulturalno-turystyczną regionu, a jego kontynuowanie to zachowanie tradycji teatralnej wpisanej w region Dolnego Śląska i zaspakajanie potrzeb kulturalnych dolnoślązaków oraz turystów.

Realizacja Festiwalu Teatru Otwartego ma bardzo duży wpływ na promocję kultury Dolnego Śląska, przekłada się to także na ilość widzów podczas przedstawień, która z roku na rok powiększa się.

Skip to content